Každý rok se vydáváme na biologicky zajímavá místa v Praze nebo blízkém okolí, kde dětem i dospělým ukazujeme rozmanitost přírody, zkoumáme rostliny, chytáme různá drobná i větší zvířata a poznáváme jejich život zblízka. Mluvíme o místní lokalitě, její historii a s pomocí dalekohledu a lupy se díváme na to, co je na první pohled skryté.
S pomocí odborných lektorů se dozvíte, co na místě roste, kdo tam zpívá, kdo žije pod kameny anebo jak místo vypadalo před miliony lety.
Už jsme navštívili například naleziště zkamenělin v Prokopském údolí, Olšanské hřbitovy, mokřady v Milovicích, oboru Hvězda nebo Barrandovské skály.
I když vycházky mají své téma vždy podle místa, kam jdeme, naše zvídavost a nadšení nám nedovolí projít bez povšimnutí okolo čehokoliv živého, co potkáme. Každá vycházka je tak jedinečná a čím lépe se díváme kolem sebe, tím víc toho objevíme. Na vycházky také zveme různé odborníky – ornitology, paleontology, botaniky, herpetology a další…, díky kterým jsou vycházky plné fascinujících informací a nečekaných zážitků.
Přírodovědné vycházky probíhají o víkendech v dopoledních hodinách a jsou vhodné pro děti i dospělé. Přihlašování probíhá v rezervačním systému.
Jaká místa prozkoumáme letos?
neděle 3. března – Za netopýry a zkamenělinami, Srbsko u Berouna
sobota 23. března – Malí obyvatelé vody, Stromovka + prohlídka staré čistírny odpadních vod v Bubenči (pouze pro děti školního věku)
sobota 23. března – Po stopách mloků, Bohnice – proběhne ve večerních hodinách
sobota 11. května – Za ptáky a vážkami, Čihadla
sobota 8. června – Luční kvítí a šestinozí, hřbitov Ďáblice
Podzimní termíny vypíšeme v průběhu srpna/září.
Podrobné informace včetně času a místa srazu najdete v rezervačním systému nebo na Facebooku.